Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11. janvāra plkst. 06.30 līdz 12. janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.22.25 VUGD saņēma izsaukumu Iecavas novadā, kur vienstāva dzīvojamā ēkā pie krāsns dega malka 0,01m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, kā arī ar kaimiņa palīdzību no dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. VUGD pateicas iedzīvotājam par pašaizliedzīgo rīcību! Plkst.23.07 darbi notikuma vietā noslēdzās. Dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Plkst.14.04 tika saņemts izsaukums Jelgavā, kur dega vienstāva koka pirts jumts 3m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Ēkā dūmu detektors netika uzstādīts. Plkst.14.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina: lai savlaicīgi pamanītu izcēlušos ugunsnelaimi, uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega pirts, garāža, vieglā automašīna, elektriskā instalācija, atkritumi, šķūnī malka, apkures telpa un piebūves jumts, dzīvojamā ēkā grīda un griesti, kādā veikalā sadzīves mantas un griesti, transformatora ēkā elektrības apakšstacija, citviet kāpņu telpas sadales skapī dega vadi, bet četros gadījumos dzīvojamo ēku dūmvados sodrēji.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju, radot plašāka ugunsgrēka izcelšanās draudus.