Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8. februāra plkst. 6.30 līdz 9. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Vienos naktī saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega dzīvoklis 50 m2 un bēniņi 50 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Dzēšanas darbos piedalījās arī Grobiņas un Vaiņodes pašvaldības ugunsdzēsēji. Plkst. 04.33 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 17.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Ogres novada Krapes pagastu, kur bija avarējusi kravas automašīna. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā automašīnai bija  bojāta viena no degvielas tvertnēm un izlijusi degviela. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes, izmantojot absorbentu, sakārtoja ceļa braucamo daļu un darbu notikumā noslēdza.

Plkst. 17.48 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur četrstāvu dzīvojamās mājas pagrabstāvā dega veļasmašīna 0,5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 18.41 degšana likvidēta.

Plkst. 16.55 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Kalētu pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja pilnā 130 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās cilvēks, kurš notikumā cieta. Dzēšanas darbos piedalījās arī Bārtas pašvaldības ugunsdzēsēju formējums. Plkst. 21.09 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega kūts, piebūves siena, kravas automašīnas riepa, lampa, rozete un krekls.