Jaunumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 27. jūnija plkst. 6.30 līdz 29. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 155 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku, tai skaitā, astoņu meža ugunsgrēku dzēšanu, 66 uz glābšanas darbiem, bet 33 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 19.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka ēkas pirmais stāvs 80m2 platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. No ēkas otrā stāva tika izglābts viens cilvēks, savukārt viens cilvēks bija cietis, pirms VUGD ierašanās mēģinot iekļūt degošajā ēkā. Plkst. 23.13 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 23.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā dega augšējā stāva dzīvokļa istaba un lodžija 10m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis, mēģinot dzēst ugunsgrēku paša spēkiem pirms VUGD ierašanās. Izglābtais tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 01.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.56 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas cēlās dūmi. Notikuma vietā dzīvoklī dega mikroviļņu krāsns 0,05m2 platībā. No piedūmotās telpas tika izglābti divi cilvēki, ko kuriem viens bija cietis tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 23.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.08 tika saņemts izsaukums Daugavpilī, kur daudzstāvu nama dzīvoklī dega sadzīves mantas 0,5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 21.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 18.28 ugunsdzēsēju glābēji steidzās uz izsaukumu Daugavpilī, kur pa piecstāvu dzīvojamās mājas logu nāca dūmi. Notikuma vietā dega virtuve 15m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika izglābti divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem, bet trīs cilvēki tika evakuēti. Plkst. 20.02 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Amatas novadu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas mansards, jumts un kāpņu telpa 200m2 platībā. Cilvēki no ēkas bija izgājuši pirms VUGD ierašanās. Plkst. 14.04 šis paaugstinātas bīstamības ugunskurs tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Sestdien no ūdenstilpēm Skrundas, Ventspils un Talsu novadā tika izcelti trīs bojāgājuši cilvēki un nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie un uz ūdens! Izmantojot peldlīdzekļus, aicinām uzvilt glābšanas vesti!

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa