Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6. aprīļa plkst. 6.30 līdz 7. aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 118 izsaukumus – 81 uz ugunsgrēku, tai skaitā 47 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 4.53 tika saņemts izsaukums Rēzeknē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega tvaiku nosūcējs un sadzīves mantas 4m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies cilvēks, kurš bija cietis, mēģinot apdzēst liesmas paša spēkiem, un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 5.29 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 23.34 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Daugavpilī, kur daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodieties notikuma vietā, tika konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanas no piedūmotā dzīvokļa bija evakuējies viens cilvēks. Veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst. 1.48 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Plkst. 11.51 VUGD saņēma informāciju, ka Tukumā deg traktortehnika. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva angārā deg buldozers 3m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem Plkst. 12.49 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešana arī Kārsavas novada Salnavas pagastā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Ugunsdzēsēji glābēji sazinājās ar apmaldījušos cilvēku, izmantojot mobilo tālruni, un noteica viņa atrašanās vietu. Cilvēks bija cietis un saviem spējiem nespēja iziet no meža, tādēļ ugunsdzēsēji glābēji iznesa glābjamo no meža un nodeva NMPD mediķiem.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa