Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24.maija plkst. 6.30 līdz 25. maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 71 izsaukumu – 28 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem četri bija kūlas un divi meža ugunsgrēki, 32 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 19.39 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Celtnieku ielu Olainē, kur ugunsgrēks izcēlies dārza mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka dārza māja deg 3m2 platībā. No piedūmotās mājas ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 20.45 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 16.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Salaspils novada Salaspils pagastu, ka uz autoceļa deg mikroautobuss. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg mikroautobuss pilnā platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 18.45 ugunsgrēks likvidēts un mikroautobuss dega 12m2 platībā.

Vakar saņemti vairāki izsaukumi, kur palīdzība bija nepieciešama cilvēkiem pie ūdenstilpēm. Plkst. 17.51 saņemts izsaukums uz Olaines pagasta Jāņupi, kur dīķī iekritis cilvēks, kurš saviem spēkiem nespēj ārā. Notikuma vietā konstatēts, ka dīķī atrodas cilvēks, kuru ar virves palīdzību tur cits cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku no dīķa izcēla. Savukārt, īsi pirms plkst. 19.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Flotes ielu Rīgā, kur Daugavas upes vidū kādam cilvēkam bija salūzis ūdens motocikls un saviem spēkiem cilvēks krastā nespēja nokļūt. Ar motorlaivas palīdzību cilvēks ar ūdens motociklu nogādāts krastā. Bet plkst. 19.33 saņemts izsaukums uz Simtgades aleju Rīgā, kur cilvēkam, kurš brauca ar katamarānu, bija nepieciešama mediķu palīdzību. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēku krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidu putekļi, matracis, sadzīves mantas, kūla, meža zemsedze, elektrības transformators, divas vieglās automašīnas, divi šķūņi, divas pirtis, nojume, divas dārza mājas un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.