Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 30. janvāra plkst. 6.30 līdz 31. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 52 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 33 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Dagdu, kur dīķa ledū ielūzis cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku izglāba un nogādāja krastā, kur nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 18.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ropažu novada Garkalnes pagastu, kur dega dārza māja 25 m2 platībā. Mēģinot dzēst ugunsgrēku, cieta viena persona. Plkst. 21.28 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 12.45 tika saņemts izsaukums uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur sākotnējā informācija liecināja, ka deg garāža. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji secināja, ka kopējā degšanas platība ir 250 m2 - dega garāža 140 m2 platībā, uguns izplatījusies uz blakus esošo siltumnīcu, kas dega 10 m2 platībā un saimniecības ēku, kas dega 100 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no šķūņa evakuēja 15 mājputnus. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.03.

Vakar plkst. 10.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Dārza ielu Smiltenē, kur divstāvu daudzīvokļu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, bet vēl četrus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 11.51 darbs notika vietā tika noslēdzās.

Plkst. 07.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Notikuma vietā cieta viena persona. Plkst. 08.51 degšana tika likvidēta.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega dārza māja, sodrēji ēkas dūmvadā, mikroautobuss, vieglā automašīna, tvaika nosūcējs, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un četros gadījumos atkritumi.

Septiņos gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, lai atbrīvotu brauktuvi no nolūzušiem kokiem.