Jaunumi Preses relīzes
koki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. janvāra plkst. 06.30 līdz 17.janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 366 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, 267 uz glābšanas darbiem, bet 46 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst.04.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Vērēmu pagastu, kur kravas automašīna iebraukusi grāvī. Ugunsdzēsēji glābēji no avarējušā transportlīdzekļa atbrīvoja cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Lai novērstu degvielas noplūdi, no avarējušās automašīnas tvertnes rezerves tilpnē pārsūknēta daļa degvielas un izmantots absorbents. Plkst.07.56 VUGD palīdzība notikuma vietā vairs nebija nepieciešama un darbu turpina Valsts vides dienests.

Svētdienas rītā plkst.06.20 tika saņemts izsaukums Kaņiera ielā Rīgā, kur divpadsmitstāvu ēkas dzīvoklī dega virtuve un sadzīves priekšmeti 12m2 platībā. No degošā dzīvokļa tika iznests cilvēks, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst.10.05 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst.18.28 VUGD saņēma izsaukumu Elejā, kur vienstāva dzīvojamai mājai bija sagruvusi piebūves siena 4m2 platībā. Divi iedzīvotāji no ēkas bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās un tika nodoti pašvaldības sociālajiem darbiniekiem. Plkst.20.04 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.10.59 VUGD saņēma informāciju, ka Salaspilī uz Daugavas ledus atrodas cilvēks. Notikuma vietā VUGD palīdzība nebija nepieciešama. Zemledus makšķerniekam tika atgādināts par bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus un drošības pasākumiem.

Sestdien plkst.15.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Zīļu ielu Tukumā, kur dega vienstāva dzīvojamās mājās piebūves jumts 3m2 platībā. Mēģinot dzēst liesmas pirms VUGD ierašanās, notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.16.50 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien VUGD saņēma 14 izsaukumus, lielākoties, Rīgā un Pierīgā, kur bija jānovāc aizlūzuši vai uz ceļa braucamās daļas uzkrituši koki, bet divos gadījumos tika novērsts bojātu konstrukciju apdraudējums - no ēku jumtiem tika nocelta metāla loksne un skārda gabals.

Piektdien plkst.18.56 tika saņemts izsaukums uz Kupravas ielu Rīgā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un nojume 80m2 platībā. Plkst.22.44 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien tika  saņemti vairāk nekā 150 izsaukumi, kur bija jānovērš stiprā vēja radītie postījumi. Lielākā daļa izsaukumu saņemta Rīgā un Rīgas reģionā. Lielākie vēja postījumi – Centrāltirgus ielā Rīgā spēcīgais vējš bija norāvis ceturtdaļu no paviljona jumta seguma; Ventspilī Raiņa ielā trīsstāvu sabiedriskai ēkai bija norauts jumta segums; Jelgavas novada Cenu pagastā vējš bija norāvis divstāvu dzīvojamās mājas jumtu; Kuldīgā vienstāvu sabiedriskai ēkai un Beberbeķu ielā Rīgā koks bija uzkritis uz divstāvu dzīvojamās mājas jumta, bet Vecāķu prospektā Rīgā – uz vienstāva dzīvojamās mājas; Ķeguma prospektā Ķegumā no brauktuves tika nocelts nolūzis luksofors un ceļa zīmes; Ādažos nolūzis koks bija uzkritis uz vienstāva dzīvojamās mājas un žoga. Trīs gadījumos nolūzuši koki bija uzkrituši stāvēšanai novietotām vieglajām automašīnām, bet vēl 20 gadījumos Rīgā ugunsdzēsēji glābēji novērsa bojātu konstrukciju radītos apdraudējumus – lielākoties no daudzstāvu namu jumtiem tika nocelti vēja norauti jumta skārda gabali.