Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. janvāra plkst. 06.30 līdz 14. janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 29 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst.04.25 VUGD saņēma izsaukumu Ziemeļu rajonā Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega dzīvojamā trīsstāvu māja. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka pilnā 200m2 platībā deg ēkas jumts, kā arī otrais un pirmais stāvs 230m2 platībā  un blakus esošā automašīna 5m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks, bet trīs cilvēki cieta un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt 14 cilvēki tika evakuēti. Plkst.07.57 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšana.

Plkst.19.58 tika saņemts izsaukums Iecavas novadā, kur dega divstāvu dzīvojamā ēka, jumts un blakus piebūvētais šķūnis 30m2 platībā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja divus cilvēkus. Plkst.21.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.18.50 VUGD steidzās uz izsaukumu Koknesē, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst.20.23 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina būt līdzatbildīgiem par savu, tuvinieku un arī kaimiņu drošību un uzstādīt mājokļos dūmu detektorus!

Plkst.17.16 tika saņemts izsaukums Rēzeknes novadā, kur vienstāva dzīvojamā mājas dzīvoklī pie krāsns dega grīda 1m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja vienu cilvēku. Dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst.18.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, izmantojot apkures ierīces un iekārtas! Izmantojiet apkures ierīces atbilstoši to ekspluatācijā noteiktajam, nepārkuriniet krāsnis un nenovietojiet degtspējīgus priekšmetus pie krāsns, kā arī kā arī iztīriet sodrējus no skursteņiem!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega elektrības stabs, siltumnīca, kokgriešanas iekārta, skaidas traktora motora nodalījumā, sadzīves mantas, dzīvojamās mājas siena un griestu pārsegums, riepas un jumta pārsegums kādā neapsaimniekotā ēkā, citviet ēkas starpstāvu pārsegums un grīda, bet vēl divos gadījumos dega sodrēji dzīvojamo māju dūmvados.