Jaunumi

Šonedēļ, no 8. līdz 9.oktobrim, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomē (BJVP) organizē eksperta līmeņa semināru par ķīmisko, bioloģisko, radioaktīvo un sprāgstvielu (CBRNE) saistīto negadījumu pārvaldīšanu un atbildīgo institūciju kapacitātes stiprināšanu Baltijas jūras reģionā.

Semināra mērķis ir apzināt esošo pieredzi Baltijas jūras valstu starpā par dažādām CBRNE saistītām aktivitātēm, iniciatīvām un projektiem, veicināt pieredzes un zināšanu apmaiņu, kā arī, ne tikai identificēt iespējamos spēju trūkumus un nepilnības, bet arī apzināt potenciālās finansēšanas iespējas, lai nākotnē veicinātu sadarbību Baltijas jūras valstu starpā. Seminārā piedalīsies eksperti no Baltijas jūras reģiona valstīm – Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Latvijas, Igaunijas, Vācijas,  Polijas, kā arī pārstāvis no Eiropas Komisijas. Seminārs organizēts sadarbībā ar BJVP sekretariātu un Zviedrijas institūciju pārstāvjiem un seminārs norisināsies Rīgā, viesnīcā “Radisson Park Inn”.

Semināru atklās VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Kristaps Eklons, bet ar prezentācijām uzstāsies pārstāvji no vairākām Latvijas institūcijām – Valsts vides dienesta, Radiācijas drošības centra, Latvijas universitātes Ķīmiskās fizikas institūta, Slimību profilakses un kontroles centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs”.

BJVP dibināta 1992.gada 5.-6. martā Kopenhāgenā un ir vispārējs politisks reģiona starpvaldību sadarbības forums un to veido 11 Baltijas jūras reģiona valstis – Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Vācija, Polija, Dānija, Norvēģija, Īslande un Krievija, kā arī Eiropas Komisija.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa