Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23.novembra plkst. 6.30 līdz 23.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 32 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 2.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz divstāvu dzīvojamo māju Zemgales priekšpilsētā, kur izcēlies ugunsgrēks un izveidojies stiprs sadūmojums. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu koka dzīvojamā mājā dega otrā stāva dzīvoklis 40m2 platībā un bērniņi 160m2 platībā. Dzīvoklī, kurā izcēlies ugunsgrēks, atrasts viens bojāgājušais. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās astoņi cilvēki, bet vēl trīs cilvēkus izglāba ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 3.57 ugunsgrēks lokalizēts un patlaban darbs notikuma vietā vēl turpinās.

Plkst. 4.26 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizkraukles novada Daudzeses pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka ēkas dzīvojamā istabā deg atpūtas krēsls un grīda 2m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens cieta. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 5.44.

Plkst. 13.26 saņemts izsaukums uz Dzirnavu ielu Rīgā, kur sešstāvu neapsaimniekotā ēkā dega sadzīves mantas 0,5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 13.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Austuves ielu Rīgā, kur ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka degšana norisinās vienstāva ražošanas ēkā un liesmas izplatās uz ēkas jumtu, tāpēc dzēšanas darbos tika iesaistīti 26 ugunsdzēsēji glābēji ar sešām autocisternām un autokāpni. Plkst. 14.40 ugunsgrēks lokalizēts un tajā dega ēkas pirmais stāvs 200m2 platībā un bēniņi 200m2 platībā. Plkst. 18.05 darbs notikuma vietā pabeigts.

Vakar plkst. 7.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lāču ielu Jelgavā, kur divstāvu ražošanas ēkas pirmā stāva kokapstrādes ceha nodalījumā dega malka un atgriezumi 20m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 10.09.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji ēkas dūmvadā, printeris, sadzīves mantas, elektroinstalācija, kokmateriāli, dzīvojamās mājas siena un garāžas siltumizolācija.