Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22. novembra plkst. 06.30 līdz 23. novembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 43 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī plkst. 03.31 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Krāslavas novada Kastuļinas pagastā, kur divstāvu mājā dega otrā stāva dzīvoklis un starpstāvu pārsegums 32m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no spēcīgi piedūmotās ēkas iznesa divus cilvēkus, no kuriem vienam Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 06.08 ugunsgrēks tika lokalizēts un plkst.08.05 – likvidēts.

Plkst. 04.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Talsu novada Abavas pagastu, kur deg divstāvu mūra ēkas jumts 400m2 platībā. Plkst. 06.50 uguns izplatīšanās tika ierobežota un patlaban dzēšana turpinās.

Plkst. 23.37 tika saņemts izsaukums uz Ādažu novada Ādažu pagastu, kur divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves priekšmeti 1m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 00.21 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības vadi dzīvoklī, saimniecības ēka, grīda vienstāva mājas virtuvē, trīs gadījumos – sodrēji dzīvojamo māju dūmvados, piededzis ēdiens, šķūnis un blakus ēkas ārsiena, vieglā automašīna, šķūnis.

Vakar Smiltenes novada Gaujienas pagastā no dīķa tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.