Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.novembra plkst. 6.30 līdz 29.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 7.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Liepājas ielu Daugavpilī, kur no pagraba nāk dūmu smaka. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, bet vēl četrus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Notikuma vietā ēkas pagrabā blakus apkures katram dega granulas un palete 1m2 platībā. Plkst. 8.26 ugunsgrēks tika lokalizēts un turpinās telpu vēdināšana, notikuma vietā tiek izmantots dūmu ventilators.

Īsi pēc pusnakts plkst. 00.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Amatas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 300m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. Ierodoties  notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg ēkas abi stāvi un ēkai ir iebrucis jumts. Ugunsgrēka dzēšanas laikā, pārmeklējot ēku, tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 2.11 ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās dzēšanas un konstrukciju jaukšanas darbi.

Plkst. 13.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Viļņas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg istaba 15m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis. Plkst. 16.16 darbs notikuma vietā noslēdzies.

Vienos dienā ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā ledū ielūzušai stirnai. Negadījums bija noticis Tukuma novada Jaunsātu pagastā un dzīvnieks bija ielūzis dīķa ledū apmēram 100 metru attālumā no krasta. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēli nokļuva līdz stirnai un nogādāja viņu krastā, kur palaida brīvībā.

VUGD atgādina, ka ledus kārta uz ūdenstilpes tikai veidojas un ledus ir ļoti trausls, nespējot izturēt ne dzīvnieka, ne cilvēka svaru! Atrašanās uz ledus šobrīd ir ļoti bīstama un var beigties ar traģiskām sekām.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji ēkas dūmvadā, dūmvada siltinājums, garāža un ekskavators.