Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17. jūlija plkst. 6.30 līdz 20. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 206 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā viens meža ugunsgrēks, 94 uz glābšanas darbiem, bet 58 izsaukumi bija maldinājumi..
Piektdien plkst. 18.26 VUGD saņēma izsaukumu uz Murdu ielu Jūrmalā, kur jūrā 300 metrus no krasta atradās salūzis katamarāns, kurā atradās divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivas palīdzību abus cilvēkus nogādāja krastā. Plkst. 19.10 darbs notikuma vietā noslēdzās.
Sestdien ugunsdzēsēji glābēji vairakkārt sniedza palīdzību cilvēkiem uz ūdens. Tukuma novada Engures pagastā no jūras tika izglābts cilvēks, kurš, atrodoties uz veikborda dēļa, bija ticis pārāk tālu no krasta un saviem spēkiem vairs nevarēja atgriezties. Glābšanas darbos piedalījās arī Engures brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ādažu novada Ādažu pagastā, kur ezerā laiva ar diviem cilvēkiem stipra vēja dēļ bija iepūsta tālu no krasta. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēkus krastā.
Vēl viens izsaukums saņemts pusvienpadsmitos vakarā uz Valkas novada Zvārtavas pagastu, kur četri cilvēki, braucot ar laivu pa upi, apmaldījās un nespēja nokļūt krastā. Cilvēki tika atrasti, nogādāti krastā un nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Pusdivos naktī darbi tika pabeigti.
Rīgā no ūdenstilpes izcelts bojāgājušais cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.
Piektdien plkst. 19.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Meldru ielu Rīgā, kur dega metāllūžņu kaudze 300 m2 platībā. Notikumā strādāja vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji glābēji, bija iesaistītas sešas autocisternas, divas autokāpnes. Tika izveidots operatīvais štābs, kurā līdzdarbojās VUGD, objekta pārstāvis, Valsts policija, Ostas policija, Valsts vides dienests, Rīgas pilsētas pašvaldības policija, Rīgas Brīvostas, kā arī Rīgas Civilās aizsardzības komisijas pārstāvis. Ugunsgrēka dzēšanas laikā notikuma vietas apsekošanai vairākkārtīgi izmantots bezpilota gaisa kuģis, savukārt ugunsgrēka dzēšanai no ostas puses ugunsdzēsēji glābēji izmantoja velkoni Stella. Pēc VVD rekomendācijām Daugavā izvilktas absorbējošās bonas 30 metru garumā. Notikumā strādāja arī trīs objekta nodrošinātas tehnikas vienības, kas pārkrāva metāllūžņus, lai ugunsdzēsēji glābēji varētu piekļūt degšanas un gruzdēšanas perēkļiem. Pēc gandrīz četru stundu ilgiem dzēšanas darbiem, plkst. 23.00, ugunsgrēks tika ierobežots, bet sestdien plkst. 7.08 ugunsgrēks likvidēts.
Plkst. 22.39 saņemts izsaukums uz P. Stradiņa ielu Ventspilī, kur četrstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī uz plīts dega bez uzraudzības atstāts gatavoties ēdiens 0,2 m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa izglābti divi cilvēki, no kuriem viens cieta. Plkst. 23.12 darbi notikuma vietā tika pabeigti.
Svētdien saņemti vēl pieci izsaukumi uz notikumiem, kur uz plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens, savukārt brīvdienās kopumā deviņi šādi notikumi. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību! Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.
Vakar plkst. 14.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Talsu novada Dundagas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega trauku mašīna 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Neilgi pirms trijiem dienā darbs notikuma vietā noslēdzās.
Plkst. 21.09 saņemts izsaukums uz Vidzemes ielu Daugavpilī, kur vienstāva dzīvojamās mājas dzīvoklī dega virtuve un koridors 15 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās viens cilvēks. Plkst. 00.46 ugunsgrēks likvidēts.
Naktī uz pirmdienu plkst. 1.31 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Tukuma pagastu, kur bija avarējusi vieglā automašīna. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas izcēla vienu cilvēku un nogādāja līdz NMPD automašīnai. Plkst. 2.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti.