Jaunumi Preses relīzes
gāze

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 7. janvāra plkst. 06.30 līdz 10.janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 122 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.21.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Ganību ielu Liepājā, kur daudzdzīvokļu mājā bija dedzis apģērbs uz cilvēka un krēsls 0,5m2 platībā. Liesmas bija nodzēstas pirms VUGD ierašanās. Notikumā cietušais cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.21.59 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.12.05 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Saldus novada Lutriņu pagastā, kur Lāčupes dzirnavu ezera ledū aptuveni 30 metrus no krasta bija ielūzis cilvēks un suns. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja glābjamos krastā un plkst.12.42 VUD darbu notikuma vietā pabeidza.

Sestdien plkst.15.07 tika saņemts izsaukums uz Lokomotīves ielu Rīgā, kur deviņstāvu mājas dzīvoklī dega gāzes plīts un tvaika nosūcējs 2m2 platībā. Katlā bija aizdegusies eļļa, kuru cilvēks mēģināja apdzēst ar ūdeni kā rezultātā cieta un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.15.19 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, gatavojot ēdienu! Ja virtuvē aizdedzies katls vai panna, nedzēsiet to ar ūdeni! Šādā gadījumā ugunsgrēku var mēģināt nodzēst ar ugunsdzēsības aparātu, izlīdzēties ar dzeramo sodu, to uzberot degšanas vietai, vai pārklāt pannu vai katlu ar lielāku vāku, blīvu audumu vai speciālo ugunsdzēsības pārklāju, lai degšanas vietai nepiekļūtu skābeklis un liesmas nodzistu.

Plkst.12.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Elkšņu ielu Ikšķilē, kur divstāvu mājā dega dzīvokļa siena un sodrēji ēkas dūmvadā 3m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 12 cilvēki. Plkst.13.14 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.09.08 tika saņemts izsaukums Nīcgales ielā Rīgā, kur divstāvu sabiedriskās ēkas pirmajā stāvā dega mēbeles 7m2 platībā un bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma. Objekta pārstāvji ar ugunsdzēsības aparātu bija uzsākuši dzēst liesmas. Pirms VUGD ierašanās un no ēkas bija evakuējušies 10 cilvēki. Plkst.10.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst.01.19 tika saņemts izsaukums uz Talsu novada Lībagu pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 100m2 platībā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas jumts bija iebrucis un lielākā daļa konstrukciju izdegušas. Notikuma vietā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Plkst.04.57 ugunsgrēks likvidēts.