Jaunumi

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 15. februāra plkst. 6.30 līdz 17. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 84 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, 35 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 8.10 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Neretas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka dzīvojamā mājā deg elektrības sadales skapis 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki, kuri ugunsgrēkā cieta. Cietušie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Plkst. 9.19 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 16.04 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novada Olaines pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju no dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu koka dzīvojamās mājas bēniņi un jumta pārsegums 350m2 platībā. Plkst. 21.20 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.         

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, papīri, sadzīves mantas, tapetes un siltumizolācija, koks, kūla, plastmasas vanna ar kūdru, piecos gadījumos sodrēji ēku dūmvados, trīs gadījumos dārza mājas, kā arī garāža, šķūnis, saimniecības ēka, pirts, vieglā automašīna, kā arī bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.

Saistībā ar stiprā vēja postījumiem laika posmā no svētdienas plkst. 6.30 līdz šodienas plkst. 9.30 VUGD ir saņēmis 25 izsaukumus. Galvenokārt, bija nepieciešama nolūzušu koku novākšana no ceļa braucamās daļas, bet četros gadījumos tika novāktas norautas skārda loksnes.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa