Jaunumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 20.novembra plkst.06.30 līdz 23.novembra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 120 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 57 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.20.45 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur  ar atklātu liesmu dega dārza māja 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.22.25 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Plkst.17.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Valmieras ielā Rīgā, kur dega neapsaimniekotas divstāvu ēkas bēniņi 60m2 platībā. Plkst.19.31 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.08.50 tika saņemts izsaukums Rūjienas novadā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas katlu telpā pagrabā dega dīvāns 5m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas maskas, no piedūmotajām telpām izglāba četrus cilvēkus, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst.10.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst.14.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Užavas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega pusotrstāva dzīvojamā māja, malkas šķūnis un siltumnīca 94m2 platībā. Blakus esošās saimniecības ēkas no uguns izplatīšanās tika nosargātas.  Plkst.18.43 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.07.26 tika saņemts izsaukums Daugavpilī, kur no daudzstāvu ēkas dzīvokļa nāca dūmi un bija noticis gāzes balona sprādziens.  Notikuma vietā dega virtuve 5m2 platībā un sprādziena rezultātā bija deformējusies dzīvokļa starpsiena. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Informācija tika  nodota arī nama apsaimniekotājam. Plkst.08.25 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Sestdien Rēzeknes novadā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.