Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14. maija plkst. 6.30 līdz 15. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 47 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 20.59 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Nomales ielu Jēkabpilī, kur bija notikusi kravas un mikroautobusa sadursme. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, ugunsdzēsēji glābēji no mikroautobusa atbrīvoja cilvēku, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Notikuma vietā tika atvienotas akumulatora klemmes un sakārtota ceļa braucamā daļa.

Plkst. 17.05 saņemts izsaukums uz Bauskas ielu Rīgā, kur divstāvu ražošanas ēkas pirmajā stāvā dega kokmateriālu žāvēšanas iekārta 150 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies 20 cilvēki. Ugunsgrēka dzēšanas darbos tika iesaistītas četras autocisternas. Plkst. 20.28 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Pusdienlaikā VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Vecates pagastu, kur grāvī bija apgāzies traktors un noplūda degviela un eļļa. Ugunsdzēsēji glābēji  grāvī uzstādīja trīs absorbējošās bonas, lai novērstu tālāku šķidruma izplatību. Izmantojot traktora īpašnieka papildus tehniku – vēl divus citus traktorus, grāvī esošais traktors ar piekabi tika izvilkts uz ceļa. Pēc tam no grāvja izsūknēta degviela, eļļas un tehniskie šķidrumi. Notikuma vietā izmantotas 14 absorbējošas plāksnes. Pēc četrām stundām VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega šķūnis, sodrēji ēkas dūmvadā, griestu pārsegums, vieglā automašīna, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, puķu kaste, žogs un koka stumbrs, elektrības vadi un septiņos gadījumos atkritumi.