Jaunumi

No 4. aprīļa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) uzsāk Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu un audzinātāju informēšanu par pareizu rīcību ārkārtas situācijās projekta “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (ResCo) ietvaros.

Abi dienesti kopīgi viesosies 26 Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs. Vienlaicīgi arī projekta Lietuvas partneri - Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centrs, apmeklēs 20 pirmsskolas izglītības iestādes Utenas reģionā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs dienestu pārstāvji – mediķi un glābēji stāstīs un atgādinās par pareizu rīcību ārkārtas situācijās. Šo vizīšu laikā pārstāvji bērniem stāstīs, ko darīt, ja pats vai kāds draugs, kaimiņš, brālis vai māsa ir nonākuši nelaimē un pēc vizītes VUGD talismans - ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš bērniem izdalīs izglītojošas krāsojamās grāmatas, ar kuru palīdzību viņi mājās varēs aplūkot situācijas, kad jāzvana 112 un kā jārīkojas ārkārtas gadījumos. Savukārt audzinātājiem dienestu pārstāvji atgādinās par drošības pasākumiem, piemēram, kā rīkoties evakuācijas gadījumā un kā nepieciešamības gadījumā sniegt pirmo palīdzību, kamēr mediķi vēl ir ceļā.

Par projektu

Projekts “Sadarbība, kapacitātes stiprināšana un kopīga risku mazināšana Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas personālam ēku sagruvumu gadījumā” (saīsināti – ResCo) ir sagatavots Latvijas – Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros. Projekta kopējais finansējums ir 556 970, 47 eiro, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Projekta vadošais partneris ir Neatliekamais medicīniskais palīdzības dienests, realizējot projektu kopā ar partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Utenas apriņķa Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (Lietuva) un Utenas apriņķa Primārās veselības aprūpes centru (Lietuva). Projekts uzsākts 2017. gada 1. aprīlī un tas jārealizē līdz 2019. gada 31. martam.

Sagatavoja: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests