Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20. aprīļa plkst. 6.30 līdz 21. aprīlim plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 52 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku, tai skaitā 14 kūlas un viena meža ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 01.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama dūmu smaka. Notikuma vietā, deviņstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī bija izveidojies sadūmojums, kuru radīja bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba cilvēku, kurš bija cietis, un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

VUGD atgādina: gatavojot un sildot ēdienu, ievērojiet piesardzību! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības! Ugunsgrēki, kuros deg piededzis ēdiens, platības ziņā ir nelieli, bet rada spēcīgu sadūmojumu, kas apraud mājokļa iemītniekus. Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, zaru kaudze, dārza mājas siena 2m2 platībā, vienstāva dzīvojamā māja 90m2 platībā, virtuve un sadzīves mantas 10m2 platībā, elektrolīnijas balsta stabs 1m2 platībā, neapsaimniekotas ēkas jumts 10m2 platībā, siena ruļļi 25m2 platībā, skapis dzīvoklī 2m2 platībā.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa