Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.janvāra plkst. 6.30 līdz 22.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 29 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu un deviņus uz glābšanas darbiem, savukārt septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakardien plkst. 11.27 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā, kur dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī deg starpsiena un griestu konstrukcijas 3m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja četrus cilvēkus. Plkst. 12.46 ugunsgrēks tika likvidēts un kā tā iespējamais cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

Plkst. 18.34 tika saņemts izsaukums uz Carnikavas novadu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka ēka deg ar atklātu liesmu un tai ir iebrucis jumts. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 23.03 un tā kopējā degšanas platība bija 80m2.

Naktī pēc pusnakts ugunsdzēsēji glābēji devās uz trīs izsaukumiem, kuros kopā dega piecas automašīnas – Gulbenē vieglā automašīna dega 3m2 platībā, Tukuma novadā 9m2 platībā, savukārt Kuldīgā dega trīs vieglās automašīnas 11 m2 platībā.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības instalācija, malka, dzīvokļa siena, neapsaimniekotas ēkas ārsiena, kūts, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa