Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5.janvāra plkst. 6.30 līdz 6.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 37 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, savukārt trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst.17.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Medus ielu Jelgavā, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūnī. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu šķūņa otrais stāvs un jumts 80m2 platībā. Plkst. 21.46 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.18.29 tika saņemts izsaukums uz Čiekurkalna līniju Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva kāpņu telpā deg starpsiena 6m2 platībā. Stiprā piedūmojuma dēļ ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 12 cilvēkus. Plkst. 20.23 ugunsgrēks tika likvidēts un kā tā iespējamais izcelšanās cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

Plkst.18.48 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ventspils novada Tārgales pagastu, kur dega pirts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka deg 220m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 2.25.

Līdztekus vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības instalācija, zari, malka, riepas, sadzīves mantas, plastmasas izstrādājumi, sodrēji septiņu ēku dūmvados, šķūnis un ēku ārsiena, jumts, bēniņi un starpstāvu pārsegums.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa