Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 7. jūnija plkst. 6.30 līdz 10. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 124 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā uz vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 47 uz glābšanas darbiem, bet 36 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 17.08 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas ielu Rīgā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 17.44 degšana likvidēta.

Plkst. 9.28 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Grobiņas pagastu, kur gar trīsstāvu sabiedriskās ēkas fasādi dega notekūdeņu apsildāmais vads 0,01 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 34 cilvēki. Degšana tika likvidēta pirms VUGD ierašanās.

Svētdienas rītā plkst. 7.26 VUGD saņēma informāciju, ka Kuldīgas ielā Ventspilī ar atklātu liesmu deg divstāvu koka dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas jumts, otrais stāvs un daļēji arī pirmais stāvs jau dega ar atklātu liesmu kopumā 230 m2 platībā. Viens cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 11.17 ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja.

Sestdien Augšdaugavas novada Kalkūnes pagastā no dīķa ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušo un nodeva viņu Valsts policijas darbiniekiem.

Naktī uz sestdienu VUGD saņēma informāciju, ka Ādažu novada Carnikavas pagastā Rīgas jūras līcī ir apgāzies katamarāns ar cilvēku. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, bojāgājušais jau bija izcelts krastā. Ugunsdzēsēji glābēji bojāgājušo nogādāja līdz Valsts policijas darbiniekiem.

Piektdien neilgi pēc sešiem vakarā Tirgus ielā Balvos divstāvu ēkas otrajā stāvā dega elektriskais ūdenskrāns 0,01 m2 platībā. Degšana novērsta pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. No ēkas pašu spēkiem evakuējās pieci cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja un izvēdināja telpas.

Četros pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Jeru pagastu, kur dega saimniecības ēka 240 m2, divi šķūņi kopumā 96 m2 platībā, kā arī palīgēka 4 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 21.27 un tajos piedalījās Rūjienas, Mazsalacas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Naukšēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji un kaimiņu traktors, kas notikuma vietā palīdzēja nodrošināt ūdeni.