Jaunumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. februāra plkst. 06.30 līdz 22. februāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 136 izsaukumus – 60 uz ugunsgrēku dzēšanu, 47 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.11.55 VUGD saņēma izsaukumu Talsos, kur trīsstāvu mājā dega dzīvoklis un gaitenis 60m2 platībā. Viens cilvēks no piedūmotās ēkas tika izglābts. Vēl viens cilvēks bija evakuējies no ēkas pirms VUGD ierašanās. Plkst.14.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.11.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur divstāvu mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas 0,5m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji iznesa vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.13.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.05.31 tika saņemts izsaukums Jelgavas novadā, kur pilnā 100m2 platībā dega vienstāva koka māja. Veicot dzēšanas darbus, tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst.12.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst.00.34 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur divstāvu mājas dzīvoklī pie krāsns dega malka 1m2 platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Plkst.01.12 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors dzīvoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina – ievērojiet piesardzību kurinot krāsnis! Nenovietojiet malku un citus degtspējīgus priekšmetus pie krāsns durvīm! Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par radušos sadūmojumu, dodot iespēju izglābties!

Sestdien plkst.04.35 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Rencēnu pagastu, kur deg kūts 2000m2 platībā, turklāt būves jumts jau bija iebrucis. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās nosargāt blakus esošo ēku 1000m2 platībā. Plkst.10.35 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst.20.10 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu mājā. Notikuma vietā ar atklātu liesmu dega trešā stāva dzīvoklis 20m2 platībā un liesmas izplatījās uz ceturtā stāva balkonu. No degošā dzīvokļa ar kāpņu palīdzību tika izglābti divi cilvēki, bet ar glābšanas masku palīdzību izglābti pieci cilvēki. Trīs no izglābtajiem cilvēkiem bija cietuši tika nodoti NMPD mediķiem. No ēkas tika evakuēti četri cilvēki. Plkst.22.59 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.10.23 tika saņemts izsaukums Alojas novadā, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva dzīvojamā māja 15m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotājs no degošās ēkas bija izglābis cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. VUGD pateicas iedzīvotājam par pašaizliedzīgo rīcību! Plkst.12.33 ugunsgrēks tika likvidēts.