Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 4.jūnija plkst. 06.30 līdz 7.jūnija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 161 izsaukumu – 69 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem deviņi bija meža ugunsgrēki, 58 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst.23.35 VUD saņēma izsaukumu Rēzeknes novadā, kur trīsstāvu ēkā dega pirmā stāva lodžijas griesti, siena un sadzīves mantas 6m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst.00.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst.03.03 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur piecstāvu mājā dega dzīvokļa durvis un siena kopumā 3m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābti divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.04.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst.01.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur divstāvu koka ēkas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 15m2 platībā. No piedūmotās ēkas, izmantojot glābšanas maskas, tika izvesti divi cilvēki. Pirms VUGD ierašanās evakuējās 11 cilvēki. Plkst.02.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji no dīķiem Jūrmalā un Rēzeknes novadā  izcēla divus bojāgājušus cilvēkus un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.