Sporta aktualitātes

No 8. līdz 16. septembrim Krievijā, Saratovā norisinājās četri pasaules čempionāti – XV pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā vīriešiem, VI pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā sievietēm, IX pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jauniešiem un V pasaules čempionāts ugunsdzēsības sportā jaunietēm.

Vīriešu konkurencē piedalījās septiņpadsmit komandas. Sieviešu konkurencē piedalījās desmit komandas.  Jauniešu konkurencē piedalījās deviņas komandas. Meiteņu konkurencē piedalījās septiņas komandas.

No Latvijas šajos čempionātos startēja 21 sportists:

9 – jauniešu komanda,

9 – jaunietēs komanda,

2 – vīrieši (individuāli),

1 – sieviete (individuāli).

Individuāli jauniešu konkurencē 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā 7.vietu jaunākajā grupā ar rezultātu 18,73 izcīnīja Aleksis Ratenieks. Vidējā grupā 10.vietu izcīnīja Daniels Gruntiņš (abi no Alsungas) un vecākajā (junioru) grupā 6.vietu ar rezultātu 17,13 izcīnīja Roberts Špiguns no Kuldīgas.

Individuāli jauniešu konkurencē āķkāpnēs 12.vietu jaunākajā grupā ar rezultātu 7,85 izcīnīja Aleksis Ratenieks. Vidējā grupā 8.vietu ar rezultātu 7,87 izcīnīja Daniels Gruntiņš (abi no Alsungas) un vecākajā (junioru) grupā 8.vietu ar rezultātu 12,67 izcīnīja Roberts Špiguns no Kuldīgas un 9.vietu ar rezultātu 12,68 izcīnīja Rolands Reiziņš no Naukšēniem.

Disciplīnā “Ugunsdzēsības stafete 4x100m” Latvijas jauniešu komanda izcīnīja 4.vietu. Disciplīnā “Izvēršanās no motorsūkņa” Latvijas jauniešu komanda izcīnīja  I vietu un kļuva par Pasaules čempioniem. Kopvērtējumā Latvijas jauniešu komandai 4.vieta.

Individuāli jaunatnēs konkurencē āķkāpnēs 10.vietu jaunākajā  grupā ar rezultātu 8,73  izcīnīja Amanda Čakure (Naukšēni). Vidējā grupā 7.vietu ar rezultātu 8,39 izcīnīja Viktorija Leimane (Rīga). Vecākajā grupā 10.vietu ar rezultātu 8,64 izcīnīja Sabīne Kapture (Naukšēni).

Disciplīnā “Ugunsdzēsības stafete 4x100m” Latvijas jaunietēm 4.vieta, uzstādot jaunu Latvijas rekordu  (rezultāts 1:07,54) un disciplīnā  “Izvēršanās no motorsūkņa” Latvijas jaunatnēs komanda izcīnīja āri 4.vietu, uzstādot jaunu Latvijas rekordu (rezultāts 25,13). Kopvērtējumā Latvijas jaunatnēs komandai 5.vieta.

Treneri – Aleksandrs Kļitončiks (Rīga), Vikentijs Rozgaļs (Alsunga), Juris Špiguns (Kuldīga), Sergejs Burjakovs (Rīga) un Linda Čakure (Naukšēni).