Jaunumi Preses relīzes
VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons - zilā žaketē ar tumši violetu kaklasaiti
Foto: Iekšlietu ministrija

26. maijā Saeima izteica uzticību jaunajam iekšlietu ministram Kristapam Eklonam, kurš iepriekš ieņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieka amatu. Stājoties iekšlietu ministra amatā, K.Eklons uzsver:

"Esmu piekritis uzņemties šo darbu, jo uzskatu, ka Latvijas valdībai kopumā šobrīd ir daudz lielāka nozīme jāpievērš iekšējai drošībai un valsts un sabiedrības noturības spēju stiprināšanai.

Es vēlos stabili turpināt Marijas Golubevas iesākto, it īpaši izglītības un robežu drošības jomā.

Dienesti nodrošinās nulli tolerances un sodīs tos, kas atbalsta Krievijas agresiju un provocē spriedzi sabiedrībā, mēs risināsim Ukrainas bēgļu jautājumus sadarbībā ar visām iesaistītajām pusēm. Mēs turpināsim stiprināt ārējo robežu un visu civilās aizsardzības sistēmu kopumā katrā iestādē un modernizēsim infrastruktūru visos iekšlietu dienestos."

K.Eklons 2017. gadā ir ieguvis ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi, un kopš 2011. gada 19. decembra bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks. K. Eklonam ir liela starptautiskā pieredze, kvalificējoties gan Eiropas, gan pasaules mācībās par civilo aizsardzību un civilām un militārām krīzēm