Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 10. maija plkst. 6.30 līdz 13. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 120 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un divus uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 47 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukums bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 14.14 VUGD saņēma informāciju, ka Mazajā Nometņu ielā Rīgā ēkas pagrabā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā noskaidrots, ka granulu apkures katla padošanas mehānismā bija notikusi aizdegšanās 0,2 m2 platībā. Dzēšot aizdegšanos pašu spēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, cieta cilvēks, kas nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Naktī uz sestdienu plkst. 02.49 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kuldīgas novada Kurmāles pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 7 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 19 cilvēkus, bet viens evakuējās pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Diemžēl nevienā no ēkas dzīvokļiem ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru.

Sestdien plkst. 15.40 VUGD saņēma informāciju, ka Aglonas ielā Rīgā no piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvokļa nāk dūmi. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī deg sadzīves mantas 7 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās astoņi cilvēki.

Plkst. 20.40 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dārza ielu Limbažos, kur četrstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega noplūdusi gāze un sadzīves mantas 3 m2 platībā. Latvijas Propāna gāzes darbinieki atslēdza gāzes padevi. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki.

Neilgi pirms desmitiem vakarā saņemts izsaukums uz 2.līniju Jelgavā, kur dega dārza mājiņa, matracis un kūla kopumā 55 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 22.38.

Svētdien plkst. 14.59 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur dega meža zemsedze 2,1 hektāra platībā. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza pusdesmitos vakarā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Valsts meža dienesta darbinieki.

VUGD atgādina, ka Latvijā sācies meža ugunsnedrošais periods, kas nozīmē, ka, atrodoties mežā, jāievēro piesardzība, jo vismazākā dzirkstele var izraisīt plašu ugunsgrēku.