Jaunumi

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 9.janvāra plkst. 6.30 līdz 11.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 81 izsaukumu – 42 uz ugunsgrēku dzēšanu un 24 uz glābšanas darbiem, savukārt 15 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta divi cilvēki.

Sestdien neapdomīgas rīcības rezultātā Ikšķilē un Rīgā upē Daugava ielūza cilvēki. Plkst. 10.54 tika saņemts izsaukums uz Ikšķili, kur divi cilvēki bija braukuši pa Daugavu ar sniega motociklu un ielūzuši plānajā ledū. Kad ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz notikuma vietai, kas atradās 700m no krasta, viņi redzēja, ka  ūdenī atrodas 50 gadus vecs vīrietis, kuru ar virsjakas palīdzības virs ūdens tur 15 gadus vecs jaunietis. Ugunsdzēsēji glābēji abus cilvēkus izglāba un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Ledus biezums šajā vietā bija apmēram 2 cm.

Savukārt plkst. 12.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz upi Daugava Rīgā, kur divi cilvēki ar slēpēm šķērsoja upi, bet apmēram 53 gadus vecais vīrietis ielūza ledū. Blakus esošā sieviete viņam padeva slēpju nūju, kas palīdzēja ielūzušajam noturēties virs ūdens. Pirmie negadījuma vietā ieradās Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kuri noturēja vīrieti virs ūdens līdz ieradās ugunsdzēsēji glābēji, kuri ielūzušo vīrieti nogādāja krastā un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību! Ledus sega uz ūdenstilpnēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpnes vidū var būt plāna. Līdzās tam ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres, pie tiltu pārvadiem. VUGD aicina iedzīvotājus gadījumos, kad pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot pa tālruni 112.

Sestdien plkst. 10.37 VUGD saņēma izsaukumu uz Ernesta Birznieka Upīša ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī, no aizdegtas sveces bija aizdegusies plīts un siltumizolācija 2m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās, bet ugunsgrēkā vieta apmēram 50 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

Svētdien plkst. 20.15 tika saņemts izsaukums uz Ģimnastikas ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba apmēram 55 gadus vecu vīrieti, kurš ugunsgrēkā bija guvis apdegumus un tika hospitalizēts. Plkst. 21.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

 Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, apgaismes objekts, sadzīves mantas, kokmateriāli, ēkas starpstāvu pārsegums, divas katlu telpas, divas dārza mājas, sešas pirtis, kūts, šķūnis, dzīvojamā māja, sodrēji desmit ēku dūmvados un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Dobeles novada Penkules pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā 80m2 platībā dega virtuve, bēniņi un jumts. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts svētdien plkst. 17.36 un plkst. 20.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien Jaunpiebalgas novadā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja nelaimē nokļuvušam zirgam, kuram ap kaklu bija sapinusies ķēde – izmantojot hidrauliskos instrumentus, ugunsdzēsēji glābēji ķēdi pārknieba un zirgu atbrīvoja.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa