Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5. jūlija plkst. 6.30 līdz 8. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 164 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz mežu ugunsgrēku dzēšanu, 76 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 05.48 saņemts izsaukums uz Lielupes ielu Rīgā, kur deg divstāvu neapsaimniekota ēka 240 m2 platībā. Plkst. 07.56 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts, dzēšanas darbi turpinās.

Naktī uz svētdienu plaši VUGD spēki bija iesaistīti ugunsgrēka dzēšanā Jāņa Asara ielā Rīgā, kur dega vairākas ēkas – divstāvu saimniecības ēka 250 m2 platībā, kurai apkārt izveidojās nogruvums, kurš dega 350 m2 platībā. Blakus esošai dzīvojamai mājai dega starpstāvu pārsegums starp pirmo un otro stāvu 30 m2 platībā, kā arī starp otro stāvu un bēniņiem 40 m2 platībā, kā arī jumta konstrukcijas 200 m2 platībā un ārsiena 170 m2 platībā. Vēl citai blakus esošai ēkai dega bērniņi 5 m2 platībā, un blakus esošai dzīvojamai mājai dega pirmais un otrais stāvs 190 m2 platībā, pārsegums starp otro stāvu un bēniņiem 260 m2 platībā, kā arī jumta konstrukcijas 300 m2 platībā.  Ugunsgrēkā sadega arī pagalmā esošie transportlīdzekļi – vieglās automašīnas un motocikls 45 m2 platībā. No ēkām izglābti trīs cilvēki, bet vēl 30 evakuēti. Notikumā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš nogādāts medicīnas iestādē.  Izsaukums tika saņemts plkst. 2.52 un plkst. 13.15 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar pusdienlaikā ugunsdzēsēji glābēji izglāba apmaldījušos cilvēku Valmieras novada Brenguļu pagastā, kuru no meža iznesa ar nestuvju palīdzību un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Sestdien vakarā Ogres novada Birzgales pagastā no Daugavas izcelts bojāgājušais, kurš nodots Valsts policijas amatpersonām.

Īsi pēc plkst. 16.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Tukuma novada Smārdes pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums – automašīna iebraukusi kokā. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas izcēla vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikumā cieta viens cilvēks, bet vēl trīs gāja bojā.

Sestdien plkst. 11.57 VUGD saņēma izsaukumu uz Daugavpils ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā dega dzīvoklis trešajā stāvā 40 m2 platībā, kā arī kāpņu telpa 10 m2 platībā. Ar glābšanas masku palīdzību no ēkas tika izglābti deviņi cilvēki. Vēl pieci tika evakuēti. Notikumā cieta četri cilvēki. Plkst. 16.02 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu tika saņemts izsaukums uz Augšdaugavas novada Dvietes pagastu, kur cilvēks Daugavā aizpeldējis līdz salai, kura atrodas ~300metru attālumā no krasta, bet saviem spēkiem krastā vairs nespēj nokļūt. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku ar motorlaivas palīdzību nogādāja krastā.

Piektdien plkst. 14.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega divas istabas un starpstāvu pārsegums 50 m2 platībā. No ēkas pirms VUGD ierašanās evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 18.07 ugunsgrēks likvidēts.