Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 28.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 112 izsaukumus – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, 70 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī uz pirmdienu plkst. 3.49 VUGD saņēma informāciju, ka Talsu novada Strazdes pagastā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva dzīvojamās mājas jumts deg ar atklātu liesmu un liesmas strauji izplatās ēkas iekšienē. Plkst. 6.49 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos. Kopējā degšanas platība bija 300m2, dega ēkas otrais stāvs un bēniņi. Dzēšanas darbus apgrūtināja nobrukušais starpstāvu pārsegums. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki. Šorīt turpinās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi.

Vakar plkst. 14.14 ugunsdzēsēji glābēji devas uz Putnu ielu Jelgavā, kur dega garāža-noliktava 50m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki, kuri negadījumā cieta. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 16.41.

Sestdien plkst. 19.01 VUGD saņēma izsaukumu uz Gaigalas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās ēkas starpstāvu pārsegums 10m2 platībā.  Pirms VUGD ierašanās evakuējas septiņi cilvēki, bet vēl trīs cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 23.26 darbi notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 17.31 tika saņemts izsaukums uz Lielo ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamā mājā izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg 240m2 platībā. No ēkas pirmā stāva tika evakuēts viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Notikuma vietā notika starpstāvu pārseguma nogruvums. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā nosargāja 10 metru attālumā esošo piecstāvu dzīvojamo māju. Notikuma vietā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Plkst. 5.16 VUGD darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 15.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Maskavas ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas piektajā stāvā ar atklātu liesmu dega dzīvoklis 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 24 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļu un blakus dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, kuri notikumā cieta un tika nodoti NMPD mediķiem. No degošā dzīvokļa tika izglābts arī suns. Plkst. 18.56 darbi notikuma vietā noslēdzās.

Sestdien plkst. 17.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīti vairāki transportlīdzekļi – kravas automašīna, vieglā automašīna un autobuss. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēki no transportlīdzekļiem ir izkļuvuši saviem spēkiem, taču no kravas automašīnas notiek degvielas un AdBlue šķidruma noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi novērsa (80l degviela, kā arī 40l šķidrums), kā arī, izmantojot 20kg absorbenta, izplūdušie šķidrumi tika savākti. Visiem negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem tika atvienoti akumulatori, notikuma vietā tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 19.14 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 19.20 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Ainažu pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži noticis  ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīta kravas automašīna un pasažieru autobuss. Notikuma vietā strādāja  12  ugunsdzēsēji glābēji, NMPD, kā arī Igaunijas glābšanas dienests un trīs Igaunijas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāžas. Notikuma vietā no kravas automašīnas tika atbrīvots viens cilvēks, bet no autobusa ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, atbrīvoja vienu bojāgājušo. Iesaistītie dienesti sniedza palīdzību autobusa pasažieriem. Sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību tika risināts jautājums par cilvēku izvietošanu. Cilvēkiem, kas notikumā bija iesaistīti, tika nodrošināts silts autobuss, kur patverties. Īsi pirms pusnakts VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Vakar Augšdaugavas novada Demenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no trīs metrus dziļas akas izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji vairākas reizes visā Latvijā steidzās uz izsaukumiem, kuros dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji vai tika nepareizi ekspluatētas apkures iekārtas.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!