Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no šī gada 28. marta plkst. 6.30 līdz 2. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 357 izsaukumus – 180 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 98 uz kūlas un četrus uz meža ugunsgrēkiem, 107 uz glābšanas darbiem, bet 70 izsaukumi bija maldinājumi.

Ceturtdien plkst. 22.16 VUGD saņēma informāciju, ka Dienvidkurzemes novada Priekules pagastā divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmajā stāvā deg apkures telpa un sadzīves mantas kopumā 80 m2 platībā. Mēģinot dzēst liesmas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, cieta cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 00.54.

Piektdien plkst. 20.55 VUGD saņēma informāciju, ka Spīdolas ielā Aizkrauklē piecstāvu dzīvojamā mājā ir izveidojies sadūmojums. Pārmeklējot ēku, konstatēts, ka trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā. Dzīvoklī atrasts cilvēks, kurš izglābts no sadūmotās vides un nodots NMPD mediķiem.

Sestdien plkst. 14.54 VUGD saņēma informāciju, ka Aspazijas ielā Saldū divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 12 m2, radot spēcīgu sadūmojumu, tāpēc nekavējoties uzsāka cilvēku glābšanu no ēkas. Vienu cilvēku no degošā dzīvokļa vēl pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās izglāba iedzīvotāji, savukārt ugunsdzēsēji glābēji izglāba vēl piecus cilvēkus – divus cilvēkus no ēkas otrā stāva cauri sadūmotajai videi izveda ar glābšanas maskas palīdzību, bet vēl trīs cilvēkus izglāba caur logu ar kāpņu palīdzību. Vēl septiņi cilvēki evakuējās pašu spēkiem. Glābšanas un dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.47.

Četros pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Eduarda Tisē ielu Liepājā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas astotā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Dzīvoklī atrasts un izglābts cilvēks, kurš negadījumā bija cietis un nodots NMPD mediķiem.

Svētdien neilgi pēc desmitiem no rīta Krasta ielā Ogrē ugunsdzēsēji glābēji izglāba cilvēku, kurš no upes stāvkrasta bija ieripojis Ogres upē.

Naktī uz pirmdienu, ap vieniem naktī, Tvaika ielā Rīgā dega kravas automašīnas riepa 2 m2 platībā. Dzēšot liesmas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, ugunsgrēkā cieta cilvēks.

Šonakt plkst. 2.19 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novada Zirņu pagastu, kur kokmateriālu ražošanas objektā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāva angāra tipa ēkas jumts pilnā platībā un liesmas izplatās uz blakus esošajām ēkām. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka notikuma vietā bija ļoti daudz degtspējīgu materiālu, kas veicināja liesmu izplatīšanos. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā dega ražošanas ēka 450 m2, blakus esošā ēka 300 m2, šķūnis 110 m2 platībā, kā arī skaidu bunkurs un šķeldas kaudze 100 m2 platībā, lokalizēts plkst. 05.13. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt trīs blakus esošās ēkas, kā arī traktortehniku un uzņēmuma gatavo produkciju. Darbs notikuma vietā turpinās.

Aizvadītajās diennaktīs visā Latvijā dzēsti 98 kūlas ugunsgrēki, no tiem ceturtdien 37 un svētdien 29 kūlas ugunsgrēki. Lielākie no tiem:

  • Ceturtdien Jelgavas novada Valgundes pagastā dega kūla 6 hektāru, Augšdaugavas novada Demenes pagastā 3 hektāru, Rīgas ielā Jēkabpilī 2,5 hektāru platībā;
  • Sestdien Rēzeknes novada Nagļu pagastā dega kūla un niedres septiņu hektāru platībā;
  • Svētdien Jelgavas novada Platones pagastā dega kūla 1,5 hektāru un Augšdaugavas novada Kalkūnes pagastā 1 hektāra platībā.
  • Pirmdien dega kūla Augšdaugavas novada Demenes pagastā 10 hektāru, Limbažu novada Staiceles pagastā 5 hektāru, Augšdaugavas novada Demenes pagastā 3 hektāru, Ogres novada Lēdmanes pagastā 2,5 hektāru, Blaumaņa ielā Daugavpilī 2 hektāru, Dzelzceļmalas ielā Jēkabpilī 1 hektāra, Tukuma novada Jaunsātu pagastā 1,3 hektāru platībā. Krāslavas novada Izvaltas pagastā dega meža zemsedze 2 hektāru un kūla 4 hektāru platībā.