Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 27. janvāra plkst. 6.30 līdz 30. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 93 izsaukumus – 32 uz ugunsgrēku dzēšanu, 47 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien pēcpusdienā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Saulkrastu novada Saulkrastu pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā no vieglās automašīnas nevarēja izkļūt cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku izglāba un nodeva Neatliekamās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 19.00 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Gramzdas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 120 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens ugunsgrēkā cieta. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba suni. Plkst. 22.30 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Naktī uz sestdienu plkst. 00.48 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Preiļu novada Aglonas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas siena un griesti 20 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 2.14.

Plkst. 1.44 VUGD saņēma izsaukumu uz J.Akurātera ielu Jēkabpilī, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie krāsns dega grīda un sadzīves mantas 2,5 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki, kas notikumā cieta. Plkst. 3.09 ugunsgrēks tika likvidēts. Diemžēl dūmu detektora brīdinošo signālu šajā mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja.

Plkst. 2.35 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Olaines novada Olaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā dega sadzīves mantas 6 m2 platībā. No ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 4.21 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 12.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Veco ceļu Jūrmalā, kur dega saimniecības ēka 370 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš pirms VUGD ierašanās ugunsgrēku centās nodzēst saviem spēkiem. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 17.30.

Naktī uz svētdienu plkst. 1.50 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Augšdaugavas novada Bebrenes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega istaba 15 m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 4.18.

Svētdien plkst. 11.58 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Mārupes novada Babītes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību no vieglās automašīnas tika atbrīvots cilvēks un nodots NMPD darbiniekiem. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 12.40 darbu notikuma vietā pabeidza.

Svētdien plkst. 02.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva vannas istabā dega starpsienu pārsegums 0,5 m2 un tajā esošā koka brusa 0,2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās trīs cilvēki. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektora brīdinošo signālu. Plkst. 04.06 darbs notikuma vietā noslēdzās.