Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 24. marta plkst. 6.30 līdz 27. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 118 izsaukumus – 32 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā trīs uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 58 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukums bija maldinājums.

Svētdien plkst. 19.48 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Margrietas ielu Rīgā, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega virtuve ar koridori 40 m2 platībā, piebūve 20 m2 platībā un pārsegums bēniņos 5 m2 platībā. Kopējā degšanas platība bija 65 m2. Plkst. 23.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 16.44 tika saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Ozolaines pagastu, kur dega vieglās automašīnas elektroinstalācija 0,01 m2 platībā. Viens cilvēks ugunsgrēkā cieta. Degšana tika likvidēta pirms VUGD ierašanās.

Svētdien plkst. 12.29 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur upē Amata bija apgāzusies laiva ar diviem laivotājiem. Saskaņā ar pieteicēja sniegto informāciju, vienam laivotājam izdevās pieķerties pie koka, savukārt otru, turoties pie laivas, straume nesa tālāk uz priekšu. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, abi laivotāji jau atradās krastā un viņus apskatīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi.

Svētdien plkst. 09.34 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Līgatni, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa dūmvadā dega sodrēji 0,2 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēji glābēju ierašanās no ēkas pašu spēkiem evakuējās viens cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Plkst. 10.30 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji Krāslavā no Daugavas upes izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Sestdien plkst. 16.45 VUGD saņēma izsaukumu uz glābšanas darbiem Cēsu novada Drabešu pagastā. Amatas upē laivojot, no laivas bija izkritis cilvēks. Saviem spēkiem viņš nokļuva Amatas upes krastā, taču savainojuma dēļ pats nevar nokļūt mājup. Ugunsdzēsēji glābēji mēroja ~1km garu ceļu gar upi līdz cietušajam cilvēkam. Kopumā tika atrasti divi cilvēki, kuri krastā bija izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Viens no viņiem notikumā cieta. Šobrīd abi cilvēki nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Sestdien plkst. 13.06 VUGD saņēma informāciju, ka Limbažu novada Vidrižu pagastā deg dzīvojamā māja. Notikuma vietā konstatēts, ka vienstāva dzīvojamā māja jau deg ar atklātu liesmu pilnā 100 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.10.

Naktī uz sestdienu plkst. 01.23 VUGD saņēma informāciju, ka Kuldīgas ielā Saldū deg dzīvojamā māja. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā uz palodzes deg sadzīves mantas 1 m2 platībā. Pārmeklējot telpas, atrasts cilvēks, kurš izglābts un negadījumā cieta. Cietušais nodots NMPD mediķiem.

Svētdienas vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Vērēmu pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja zem smagās automašīnas iespiestu cilvēku, kurš notikumā gāja bojā.

Piektdien neilgi pirms vienpadsmitiem no rīta VUGD saņēma informāciju, ka Persteņa ezerā Krāslavā cilvēks ir iekritis ūdenī un turas pie ledus malas. Ugunsdzēsēji glābēji ar glābšanas dēli nokļuva līdz cilvēkam, kas atradās apmēram 70 metru attālumā no krasta un viņu izglāba.