Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 4.novembra plkst. 6.30 līdz 7.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 134 izsaukumus – 31 uz ugunsgrēku dzēšanu, 72 uz glābšanas darbiem, bet 30 izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.24 saņemts izsaukums uz Vēja ielu Rīgā, kur deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg šķūņi 20m2 platībā un blakus esošās dzīvojamās mājas jumts 10m2 platībā. No dzīvojamās ēkas evakuēti divi cilvēki. Plkst. 5.12 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 12.00 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Priežu ielā Madonā, kur ugunsgrēks izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvokļa virtuvē deg sadzīves mantas 2m2 platībā. No piedūmotās ēkas ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, bet vēl vienu cilvēku evakuēja. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā, viens ugunsdzēsējs glābējs vērsās pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 13.18 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 00.18 saņemts izsaukums uz kādu deviņstāvu dzīvojamo māju Rīgā, kur izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirmā stāva dzīvoklī deg mēbeles 3m2 platībā. Degošajā dzīvoklī atrasts cilvēks, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi. No augšējiem ēkas stāviem, ar glābšanas masku palīdzību, ugunsdzēsēji glābēji izglāba piecus cilvēkus. Dzīvoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, atradās dūmu detektors, bet tas atradās plauktā, nevis pie griestiem. Plkst. 2.02 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Piektdien plkst. 14.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novadu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējas trīs cilvēki, savukārt trīs cilvēkus no piedūmotās ēkas izglāba ugunsdzēsēji glābēji. Vienam no izglābtajiem cilvēkiem NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 16.35 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Plkst. 12.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tukuma novada Kandavas pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies vienstāvu ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg garāžas tipa ēka 170m2 platībā un tajā iekšā atradās vieglā automašīna, blakus ēkai sadega piecas vieglās automašīnas 30m2 platībā un riepas 45m2 platībā. No uguns izplatības tika nosargāts tuvumā esošais angārs, savukārt blakus angāram nodega vienstāvu ēka 16m2 platībā, smagā automašīna 8m2 platībā, trīs smagās automašīnas piekabes 90m2 platībā un riepas 36m2 platībā. Pa teritoriju bija izlijusi degviela, kas dega 1500m2 platībā. Kopējā degšanas platība notikuma vietā bija 1895m2 un plkst. 16.28 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien plkst. 13.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Saldus novada Saldus pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums. Notikuma vietā bija notikusi vieglās automašīnas un mikroautobusa sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus no automašīnām atbrīvoja trīs cilvēkus, kurus nodeva NMPD mediķiem. Tika sakārtota ceļa braucamā daļa un plkst. 16.03 darbs notikuma vietā noslēdzās.