Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 10.marta plkst. 6.30 līdz 13.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 123 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 56 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 18.48 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Padures pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega starpstāvu pārsegums, durvis un sadzīves mantas 10 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas pašu spēkiem evakuējās četri cilvēki. Viens cilvēks tika nodots Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 20.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 16.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Asteru ielu Daugavpilī, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega balkons, grīda un malka zem balkona 10 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas paša spēkiem evakuējās viens cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā beidza plkst. 17.34.

Svētdien plkst. 15.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Auru pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega starpsienas siltumizolācija 1 m2 platībā un sodrēji ēkas dūmvadā 1 m2 platībā. No mājas tika evakuēti četri cilvēki. Plkst. 17.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 15.38 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kauguru pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Automašīnā atradās divi cilvēki. Vienu cilvēku ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas atbrīvoja un nodeva NMPD darbiniekiem, savukārt vienam cilvēkam NMPD mediķi konstatēja nāvi. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un plkst. 16.25 darbu notikuma vietā noslēdza.

Svētdien plkst. 10.06 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ludzas novada Ludzu, kur no ūdenstilpnes izcēlu vienu bojāgājušo un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Plkst. 10.22 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Naktī uz svētdienu, plkst. 3.06, VUGD saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Sēlpils pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu saimniecības ēka, kurā izvietota arī kūts un malkas šķūnis, deg 200 m2 platībā. No kūts ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās izglābt 19 vistas un trīs pīles, bet sešas vistas gāja bojā. Konstrukciju demontāžas darbos tika iesaistīta arī saimniecības traktortehnika. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka ēkā atradās siens un malka. Plkst. 8.00 liesmu izplatīšanās ierobežota, bet dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 11.59.

Sestdien plkst. 18.27 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Siguldas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja, piebūve un vieglā automašīna 160 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki. Plkst. 1.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 8.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā  mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka mājā gruzd grīda un deg sadzīves mantas 15 m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 12.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 2.07 tika saņemts izsaukums uz Ķekavas novada Daugmales pagastu, kur arī divstāvu dzīvojamās mājas pagrabtelpā esošajā katlu telpā dega sadzīves mantas 5 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki no kuriem viens ugunsgrēkā cieta. Plkst. 3.39 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 14.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Balvu novada Kubulu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā katlu telpā dega malka un sadzīves mantas 20 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, cenšoties apdzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, ugunsgrēkā cieta cilvēks. Plkst. 17.00 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Ogres novada Lielvārdes pagastu, kur šķūnī dega siens 50 m2 platībā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot īpašnieka traktortehniku, no šķūņa izveda sienu, kā arī veica šķūnī esošā siena pārkraušanas darbus.  Plkst. 22.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 11.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Strautu ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā otrā stāva dzīvoklī dega istaba un balkons 20 m2 platībā. No degošā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš notikumā cieta un tika nodots NMPD mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Plkst. 13.02 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī uz sestdienu plkst. 3.54 VUGD saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Konstantinovas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja automašīnā esošo cietušo cilvēku un nodeva to NMPD mediķiem. Notikuma vietā tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 5.30 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien puspiecos vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Ventspils novada Usmas pagastu, kur bija notikusi sadursme starp vieglo un kravas automašīnu. No vieglās automašīnas ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja divus bojāgājušos, kā arī atvienotas automašīnas akumulatora klemmes un sakārtota ceļa braucamā daļa.