Jaunumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30. decembra plkst. 6.30 līdz 4. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 249 izsaukumus – 84 uz ugunsgrēku dzēšanu, 116 uz glābšanas darbiem, bet 49 izsaukumi bija maldinājumi.

Saistībā ar pirotehnikas lietošanu gadumijas naktī VUGD saņēma 18 izsaukumus. 11 gadījumos dega atkritumi, bet 6 gadījumos – gruzdēja pirotehnikas kastes. Vēl septiņstāvu ēkai Rīgā dega jumta terase, Jūrmalā – četri šķūņi, bet Rīgā uz sešstāvu dzīvojamās mājas jumta dega egle.

Vakar plkst.11.22 VUGD saņēma izsaukumu Vecumnieku novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodieties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva koka ēka ar izbūvētu mansardu pilnā 80m2 platībā, turklāt ēkas starpstāvu pārsegums jau bija iegruvis. Pirms VUGD ierašanas no degošās ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.15.22 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.13.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā ēkā bija jūtama spēcīga gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā, pirmā stāva dzīvoklī tika konstatēta paaugstināta  gāzes koncentrācija. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 20 cilvēkus. Latvijas Propāna gāzes darbinieki atslēdza gāzes padevi daļai ēkas. Telpas tika izvēdinātas un plkst.15.34 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

2.janvārī plkst.12.41 VUGD saņēma izsaukumu Daugavpilī, kur vienstāvu dzīvojamā mājā dega bēniņu pārsegums un sadzīves mantas 80m² platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 16.29 ugunsgrēks tika likvidēts. Māja nebija aprīkota ar dūmu detektoru, kas brīdinātu cilvēku par izcēlušos ugunsnelaimi, un, iespējams, dotu iespēju glābt dzīvību.

Plkst.05.02 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur divpadsmitstāvu ēkas 10.stāva dzīvoklī uz plīts dega panna 0,5m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēti 15 cilvēki. Plkst.05.20 ugunsgrēks tika likvidēts. Ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, bet dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

1. janvārī plkst.13.40 tika saņemts izsaukums Lielvārdes novadā, kur dega divstāvu dzīvojamā mājas jumts un otrais stāvs kopumā 240m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 6 cilvēki. Plkst.16.15 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.12.47 tika saņemts izsaukums Alojas novadā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega virtuve, gaitenis un kāpņu telpa kopuma 40m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies septiņi cilvēki. Izmatojot kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no degošās mājas otrā stāva izglāba vienu cilvēku. Plkst.16.15 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās arī Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums.

Plkst.11.46 tika saņemts izsaukums Cēsīs, kur divstāvu daudzdzīvokļu ēkā uz grīdas dega malka 1m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika evakuēts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.12.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.09.29 tika saņemts izsaukums uz Vecpilsētas ielu Rīgā, kur dega septiņstāvu ēkas terase un starpstāvu pārsegums 60m2 platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēti 13 cilvēki. Plkst.14.47 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.03.10 VUGD saņēma izsaukumu Jūrmalā, kur ar atklātu liesmu dega dārza māja pilnā 12m2 platībā. Veicot dzēšanas darbus, tika atrasts viens cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst.04.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Saistībā ar stipro snigšanu Latgales reģiona brigādes pārziņas rajonā laika posmā no 1.janvāra plkst.17.00 līdz 2.janvāra plkst.9.00 tika saņemts 21 izsaukums, kur bija nepieciešams novākt nolūzušus kokus – vienā gadījumā koks bija uzkritis vieglajai automašīnai, bet pārējos – bija jāatbrīvo ceļu braucamā daļa.

1.janvārī Babītes novadā no dīķa izcels viens bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

31.decembrī plkts.12.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Priekules novadā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 3m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.12.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.02.15 tika saņemts izsaukums Grobiņas novadā, kur dega trīsstāvu dzīvojamās mājas ārdurvis, siena un kāpņu telpas nojume kopumā 6m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās Grobiņas pašvaldības ugunsdzēsēji ar trīsposmu izbīdāmām kāpņu palīdzību no mājas otrā stāva izglāba divus cilvēkus. VUGD ugunsdzēsēji glābēji izglāba vēl divus 2 cilvēkus no piedūmotās ēkas un pieci cilvēkus evakuēja. Ugunsgrēkā cietušo nav. Plkst.03.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

30.decembrī plkst.09.37 tika saņemts izsaukums Dobeles novadā, kur dega fermas jumts 300m2 platībā. No degošās ēkas tika izglābtas 16 govis, 10 truši un 20 aitas, bet gāja bojā 900 mājputni. Plkst.15.21 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.