Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17. novembra plkst. 06.30 līdz 22. novembra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 267 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 158 uz glābšanas darbiem, bet 50 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 13.18 VUGD saņēma informāciju, ka Krāslavas novadā cilvēks bija aizdedzinājis sev apģērbu. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka liesmas apdzēstas pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēku līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) transportlīdzeklim. Plkst. 14.09 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 09.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Alūksnē, kur dega pusotrstāva mājas pirmais stāvs un sadzīves priekšmeti 60m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 15.17 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Naktī uz svētdienu plkst. 02.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Salgales pagastu, kur dega vienstāva koka kaķu novietne 110m2 platībā. Plkst. 04.57 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Sestdien plkst. 16.56 tika saņemts izsaukums uz Augšdaugavas novada Pilskalnes pagastu, kur notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, no automašīnām atbrīvoja divus cilvēkus, kuriem NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 18.27 darbi notikuma vietā pabeigti.

Naktī uz sestdienu plkst. 01.57 tika saņemts izsaukums Balvos, kur dega šķūnīši 450m2 platībā. No blakus ēkām evakuēti 22 cilvēki. Plkst. 12.30 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 17.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novada Audriņu pagastu, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, no automašīnām atbrīvoja divus cilvēkus, kuriem NMPD mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 20.16 darbi notikuma vietā pabeigti.

Plkst. 07.05 tika saņemts izsaukums uz Augšdaugavas novada Višķu pagastu, kur dega vienstāva koka māja 60m2 platībā. Notikuma vietā tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 09.34 ugunsgrēks likvidēts.

Ceturtdien plkst. 12.11 VUGD saņēma informāciju, ka Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā ezerā Gailītis redzama apgāzusies laiva. Notikuma vietā tika izcelti divi bojāgājuši cilvēki un nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Naktī uz ceturtdienu plkst. 01.05 tika saņemts izsaukums Riekstu ielā Rīgā, kur dega vienstāva ražošanas ēkas telpa 400m2 platībā. Plkst. 04.14 ugunsgrēks likvidēts.