Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10. jūnija plkst. 6.30 līdz 11. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumu – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā uz vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 14.39 saņemts izsaukums uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur bija notikusi divu kravas automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, no kravas automašīnas atbrīvoja iespiestu cietušo cilvēku. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā no vienas kravas automašīnas noplūda dīzeļdegviela, ko, izmantojot pagaidu tvertnes, ugunsdzēsēji glābēji likvidēja. Notikuma vietā tika atvienotas akumulatoru klemmes un sakārtota ceļa braucamā daļa.

Vakar plkst. 10.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Augšdaugavas novada Višķu pagastu, kur notika vieglās un kravas automašīnas sadursme. Ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdī divi cilvēki no kravas automašīnas bija tikuši ārā pašu spēkiem, bet vieglās automašīnas autovadītājs bija iespiests. Izmantojot hidraulisko instrumentu, cietušais tika atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un plkst. 12.44 darbi tika pabeigti.

Vakar no rīta Dienvidkurzemes novada Aizputē divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega elektrības skaitītājs 1 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega divas vieglās automašīnas, augstsprieguma līnijas vads, elektromotors un elektroinstalācija, vadi un rozete, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, čuguna caurule, krūms un četros gadījumos atkritumi.