Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. janvāra plkst. 6.30 līdz 19. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 66 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Trešdien no rīta ugunsdzēsēji glābēji turpināja ūdens atsūknēšanas darbus no teritorijas Tvaika ielā Jēkabpilī. Pēcpusdienā, kad nepieciešamais ūdens daudzums bija atsūknēts un tā līmenis samazinājās apmēram par vienu metru, uzsākta ūdens atsūknēšana Jēkabpils novada Ābeļos, kur plašā teritorijā ūdenī atrodas vairākas dzīvojamās mājas un saimniecības. Lai ūdeni no applūdušās teritorijas iesūknētu Daugavā izvilkti apmēram 900 metri šļūteņu. Naktī atsūknēšanas darbi turpinājās.

Šorīt plkst. 5.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Lubānas ielu Daugavpilī, kur deg vienstāvu koka māja 85 m2 platībā. Šobrīd darbs notikuma vietā turpinās.

Vakar plkst. 15.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur vienstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega istaba un sadzīves mantas 12 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no dzīvokļa pašu spēkiem evakuējās divi bērni un suns. Ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus. Mājā, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesadzirdēja. Plkst. 17.38 darbs notikuma vietā noslēdzās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega starpstāvu pārsegums un sadzīves mēbeles, garāža un vieglā automašīna, elektrības stabs, sodrēji ēkas dūmvadā, vieglā automašīna, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un atkritumi.

37 gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama nolūzušu koku sazāģēšanā un brauktuves atbrīvošanā. Rīgā un Pierīgā tika saņemti 22 izsaukumi, Vidzemē – 11 izsaukumi, Zemgalē – 3, savukārt Kurzemē tika saņemts viens izsaukums.