Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 31. maija plkst. 6.30 līdz 1. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 63 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā sešus uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un desmit uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 03.11 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 80 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst. 06.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 00.59 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kuldīgas novada Pelču pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva angāra iekšējā siena 50 m2 platībā un jumts 50 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja angārā esošo skaidu kaudzi un iekārtas. Šī paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 03.48 un tajos piedalījās Kuldīgas, Skrundas un Alsungas ugunsdzēsēji glābēji.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti desmit meža ugunsgrēki. Plkst. 11.29 tika saņemts izsaukums uz Mārupes novada Mārupes pagastu, kur dega meža zemsedze un purvs 5000 m2 platībā. Dzēšanas darbos piedalījās arī Valsts meža dienesta darbinieki. Plkst. 19.49 plašais ugunsgrēks tika likvidēts. Plaši meža ugunsgrēki dzēsti arī – Skuju ielā Jūrmalā  6500 m2 platībā, Limbažu novada Skultes pagastā 7500 m2 platībā, Granīta ielā Rīgā meža zemsedze un sliežu gulšņi 4030 m2 platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega dzīvojamā māja, garāžas jumta konstrukcijas, vieglās automašīnas, kravas automašīnas piekabe, tualete, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, kaķu mājiņa, jaunaudze, purvs, niedres, koki, zaru kaudze, un astoņos gadījumos atkritumi.