Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9. marta plkst. 6.30 līdz 10. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 00.08 VUGD saņēma informāciju, ka Tukuma novada Irlavas pagastā divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg sadzīves mantas un siena 5 m2 platībā. No sadūmotā un degošā dzīvokļa izglābts cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta un nodots Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 02.08 un tajos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Diemžēl mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru.

Plkst. 11.22 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Ērgļu pagastu, kur vienstāvu saimniecības ēkā dega malka, sadzīves mantas un jumts 30 m2 platībā. Plkst. 14.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega sadzīves mantas un istaba, pārsegums un siltumizolācija, sodrēji divu ēku dūmvados, vieglā automašīna, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, ārsiena, riepas un četros gadījumos atkritumi.