Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.janvāra plkst. 6.30 līdz 19.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, savukārt pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cilvēki nav cietuši.

Šonakt, plkst. 03.02, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novada Griškānu pagastu, kur privātmājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg vienstāva dzīvojamā māja pilnā 90 m2 platībā un tās jumts jau ir iebrucis. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 03.31, taču tā likvidācijas darbi vēl turpinās. Dzēšanu apgrūtina tas, ka ūdens jāpieved no 600 metru attālumā esošās ūdenstilpnes.

Vakar, plkst. 07.27, saņemts izsaukums uz Daugavpils novada Salienas pagastu, ka deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dega šķūnis, govju novietne un 15 siena ruļļi kopumā 200 m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 10.07. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka ūdens bija jāpieved no kilometra attālumā esošās ūdenstilpnes.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega grīda, elektroierīce, piebūve, atkritumi, bez uzraudzības atstāts ēdiens uz plīts, sodrēji trīs ēku dūmvados, sadzīves mantas, elektrības skapis.

Veikti arī vairāki glābšanas darbi. Plkst. 16.59 saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Talsos, kur aptuveni 30 gadus veca sieviete bija iekritusi 2,5 metrus dziļā pagrabā. Ugunsdzēsēji glābēji sievieti no pagraba izcēla ar mediķu imobilizācijas krēsla palīdzību un nodeva mediķiem.

Savukārt plkst. 17.13 saņemts izsaukums uz Garkalnes novada Langstiņiem, kur kādam vīrietim, rāpjoties pāri žogam, kāja bija iepinusies dzeloņstieplēs. Ugunsdzēsēji glābēji ar knaiblēm stieples pārknieba un vīrieti nodeva mediķiem.

Sagatavoja: Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa