Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 31. marta plkst. 06.30 līdz 1. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 40 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu meža ugunsgrēka dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī plkst. 01.42 VUGD saņēma izsaukumu Priekuļu novadā, kur dega mūra saimniecības ēka ar koka lubiņu jumtu 80m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus degošajai ēkai piebūvēto 300 m2 lielo šķūni. Plkst. 05.27 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban tā dzēšana turpinās. Aizvadītajā diennaktī uz šo notikuma vietu jau tika saņemts viens izsaukums – dega saimniecības ēkas koka starpstāvu pārsegums un sadzīves mantas 40m2 platībā. Notikuma vieta tika pārbaudīta ar termokameru. Ugunsgrēka izcelšanas iemeslus noskaidros Valsts policija.

Vakar plkst. 17.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur ražošanas ēkas trešā stāva kāpņutelpā dega elektrības sadales skapis 1m2 platībā un bija radies sadūmojums. No ēkas tika evakuēti divi cilvēki. Plkst. 19.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega piededzis ēdiens, garāžas siena, vieglā automašīna, saimniecības ēka, septiņos gadījumos atkritumi, divos gadījumos – sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, savukārt sešos gadījumos tika dzēsti kūlas ugunsgrēki.