Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5. janvāra plkst. 06.30 līdz 6. janvāra plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 27 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst.10.33 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju piecstāvu ēkā, sabiedriskās ēdināšanas iestādes virtuvē, bija aizdedzies gāzes balons. Ierodoties notikuma vietā, secināts, ka ēkas pirmajā stāvā deg gāzes balons, plīts virsma un siena 2m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, bet vēl desmit cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst.12.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.15.26 tika saņemts izsaukums Valdemāra ielā Rīgā, kur sabiedriskajā ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsaizsardzības sistēma. Ierodoties tika konstatēts, ka sistēma nostrādājusi, iespējams, putekļu dēļ. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 100 cilvēki. Plkst.15.47 darbi notikuma vietā noslēdzās.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Limbažu pagastā, kur, iespējams, bebru izveidota dambja pārrāvuma dēļ pārplūda upe un applūda vienstāva dzīvojamā māja un tās pagalms. Cilvēku glābšanu nebija jāveic, jo ēkas iemītnieki bija evakuējušies. Ugunsdzēsēji glābēji nostiprināja šķūni un palīdzēja iemītniekiem evakuēt materiālās vērtības no applūdušā pagalma.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega vieglā automašīna, mēbeles un sadzīves mantas, divos gadījumos sodrēji ēku dūmvados, elektrības transformators, kā arī divi sniega motocikli, mikroautobuss un sadzīves mantas garāžā.