Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. maija plkst. 6.30 līdz 14. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 52 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divus uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 18.33 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavas novada Valgundes pagastā uz autoceļa ir noticis ceļu satiksmes negadījums - autobusa un vieglās automašīnas sadursme. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā vieglā automašīna atradās grāvī. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, no automašīnas atbrīvoja bojāgājušu cilvēku. Notikuma vietā, izmantojot absorbentu, tika savākti tehniskie šķidrumi un sakārtota ceļa braucamā daļa.

Plkst. 18.18 saņemts izsaukums uz Bauskas novada Brunavas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,02 m2 platībā. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēki tajā neatradās. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 14 cilvēki.

Plkst. 13.18 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Ozolmuižas pagastu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka jau deg pilnā 110 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja saimniecības ēku, kas atradās blakus dzīvojamai mājai. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 16.27 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros dega dzīvojamā māja, saimniecības ēka, starpstāvu pārsegums, koka konstrukcijas, divas tualetes, transformators, vieglā automašīna, katls ar eļļu un linolejs, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un septiņos gadījumos atkritumi.