Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. janvāra plkst.06.30 līdz 8. janvāra plkst.06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst.06.10 tika saņemts izsaukums Preiļos, kur ar atklātu liesmu 200m2 platībā dega vienstāva koka ēka ar mansardu. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, bet ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus un kaķi. Ugunsgrēks lokalizēts plkst.08.17. Patlaban dzēšanas darbi turpinās.

Plkst.21.55 VUGD saņēma izsaukumu Ventspilī, kur četrstāvu ēkas dzīvoklī dega sadzīves mantas un krēsls 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši cilvēki, bet vēl piecus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. No degošās būves tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst.22.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Plkst.14.37 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija redzamas atklātas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, noskaidrojās, ka dzīvoklī deg sadzīves mantas 10m² platībā. Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no degošā dzīvokļa izglāba vienu cilvēku. VUGD pateicas iedzīvotājiem par pašaizliedzīgo rīcību! Vēl diviem ēkas iemītniekiem palīdzēja ugunsdzēsēji glābēji – vienu evakuēja, savukārt otru izglāba, izmantojot glābšanas masku. No ēkas tika izglābti arī divi suņi. Mājoklī, kur izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst.16.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst.12.43 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur no divdesmit četru stāvu ēkas dzīvoklī bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī aizdegusies egle un dīvāns 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 10 cilvēki. Plkst.13.17 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega vienstāva dzīvojamā māja, starpstāvu pārsegums, kafejnīca, divas vieglās automašīnas, mikroautobuss, augstsprieguma līnija, ielu apgaismojuma laterna un piededzis ēdiens.