Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.marta plkst. 6.30 līdz 7.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, bet 12  izsaukumi bija maldinājumi.

Vakardien plkst. 8.53 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo māju Rīgā, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, no ēkas bija redzamas liesmas. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no viena ēkas loga redzami dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 9.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Neretas novada Mazzalves pagastu, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu ēkas jumts un tajā esošie kokmateriāli. Ugunsgrēka degšanas platība bija 200m2. Pēc vairāk nekā četru stundu ilga darba, plkst. 2.31 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēt.

Naktī plkst. 1.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Aizputes novadu, kur no kādas dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā māja deg pilnā platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 5.03 ugunsgrēks tika lokalizēts un tā degšanas platība bija 120m2. Šobrīd ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, kūdra, malka, sodrēji četru ēku dūmvados, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, vieglā automašīna, traktors, angāra ēkas jumts un vieglā automašīna, ēkas jumts un kokmateriāli, neapsaimniekota ēka un divas dzīvojamās mājas.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa