Jaunumi Preses relīzes

18. un 19. janvārī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK) notika valsts noslēguma pārbaudījums – kvalifikācijas darba aizstāvēšana pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” nepilna laika neklātienes studējošajiem.

Diplomus par ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķa kvalifikācijas iegūšanu saņems 16 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas – viena amatpersona no VUGD Kurzemes reģiona brigādes, četras amatpersonas no VUGD Rīgas reģiona pārvaldes, trīs amatpersona no VUGD Zemgales reģiona brigādes, viena amatpersona no VUGD Vidzemes reģiona brigādes, viena amatpersona no VUGD Latgales reģiona brigādes, četras amatpersonas no VUGD Operatīvās vadības pārvaldes, viena amatpersona no VUGD Tehniskā dienesta pārvaldes un viena amatpersona no VUGD centrālā aparāta struktūrvienības.

Studijām nepilna laika neklātienē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” uzņem VUGD amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm. Absolventiem ir iespēja turpināt studijas Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmā “Ugunsdrošība un civilā aizsardzība”, iegūstot 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību.

UCAK dibināta 2002. gadā un tās darbības mērķis ir sagatavot speciālistus darbam VUGD un citos ugunsdrošības, glābšanas un civilās aizsardzības dienestos un formējumos, kā arī iestādēs un komercsabiedrībās. Plašāka informācija par UCAK pieejama šeit:  www.ucak.vugd.gov.lv