Jaunumi Preses relīzes

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30.aprīļa plkst. 06.30 līdz 5. maija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 301 izsaukumu – 116 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu meža un 38 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 135 uz glābšanas darbiem, bet 50 izsaukumi bija maldinājumi.

Otrdien plkst.11.37 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rūpniecības ielā Kuldīgā, kur dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg garāžas jumts 32m2 platībā, divi malkas šķūņi 44m2 platībā, pagraba siena un jumts 12m2 platībā, kā arī dzīvojamās mājas ārsiena 10m2 platībā. Plkst. 13.39 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Pirmdien plkst.18.59 VUGD saņēma izsaukumu uz daudzdzīvokļu ēku Rīgā, kur bija pamanīta gāzes noplūde. No ēkas tika evakuēti 18 cilvēki. Pirms VUGD ierašanās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem (NMPD) bija nodoti divi cilvēki. Gāzes avārijas dienests novērsa noplūdi un pēc tam, kad telpas bija izvēdinātas, iedzīvotāji varēja atgriezties mājokļos. Plkst.20.10 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Svētdien Plkst.11.35 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novadu, kur divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī, iespējams, neuzmanīgi dedzinot sveci, bija aizdegušies sadzīves priekšmeti 1m2 platībā. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst.12.23 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Plkst.17.35 tika saņemts izsaukums Daugavpilī, kur četrstāvu ēkas pirmā stāva dzīvoklī uz gāzes plīts dega ēdiens 0,2m2 platībā. Liesmas apdzēstas pirms VUGD ierašanās. Notikumā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Dūmu detektors dzīvoklī, kur izcēlās ugunsnelaime, nebija uzstādīts.

Sestdien Plkst.23.10 tika saņemts izsaukumus uz Aglonas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja pilnā 100m2 platībā un ēkas jumts ir iebrucis. No degošās ēkas bija evakuējies viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Dzēšanas darbu laikā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst.03.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pirmdien Lielvārdes novadā no Daugavas izcelts bojāgājis cilvēks, bet sestdien Rīgā no Daugavas un Jūrmalā no dīķa izcelti divi bojāgājuši cilvēki un nodoti Valsts policijai. Savukārt  piektdien Rīgā pie Dzelzceļa tilta tika izglābti divi cilvēki, kas atradās Daugavā, bet sestdien Bauskā tika izglābts cilvēks, kurš atradās Mēmelē.