Jaunumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29.aprīļa plkst. 06.30 līdz 30. aprīļa plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 72 izsaukumus – 36 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 19.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Balvu novadā, kur divstāvu dzīvojamās ēkas pirmā stāva dzīvoklī dega uz plīts piededzis ēdiens 0,01m2 platībā. No dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Plkst. 20.16 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki,  no kuriem platības ziņā lielākais ugunsgrēks reģistrēts Daugavpils novadā, kur sausā zāle dega 2,5 hektāru platībā. Līdz ar sauso zāli degušas arī divas ēkas – vienstāva saimniecības ēka un dārza māja un trīs laivas. Šogad valstī kopumā dzēsti jau 1038 kūlas ugunsgrēki.

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un to nav iespējams kontrolēt! Pērnās zāles dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu un nodara būtisku kaitējumu videi!

Vakar Rīgā un Daugavpils novadā no Daugavas tika izcelti divi bojāgājuši cilvēki un nodoti Valsts policijas darbiniekiem. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega koka dzīvojamā māja, traktors un garāža, dārza māja, saimniecības ēkas ārsiena, stāvu starpsiena, maiss uz vieglās automašīnas motora pārsega, kravas automašīna, šķūnis, siltumizolācija angārā, loga slēģis dzīvoklī, atkritumi, siena ruļļi, uz plīts piededzis ēdiens un sodrēji dūmvados.